| Zambaretu1 a întrebat:

Saptamana asta am stat numai in soare ca am avut treaba, si m-am innegrit rau pe fata si pe maini. Cum fac sa-mi revin la loc? Dusuri? Crema hidratanta? Cum?

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Exfolierea se face cu un exfoliant cumparat din magazin sau cu unul pe care ti.l faci tu acasa. Eu folosesc unul facut in casa cu ulei de masline si zahar. La o lingura de zahar adaugi doua linguri de ulei. Freci bine pe piele dupa care dai cu sapun happy

4 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Permanent avem piele moartă..ar fi ideal să îți faci o exfoliere o dată la 2 zile ca să scapi mai repede de nuanța măslinie a pielii, dar după ce treci de problema asta, dacă vre să mai faci exfoliere, fă-o doar o dată pe săptămână ca să nu îți agresezi prea tare pielea

| Zambaretu1 explică (pentru AnnaaaMaria):

Cu ce sa-mi fac exfoliere?

| Okkultist a răspuns:

Acest caz de,, arsuri solare" sau inegrire este din ce in ce mai prezent de acum aproximativ 2 luni in cabinetele medicale.
Se distruge stratul de ozon, poluare, Romania!
In fine...
Eu v-asi recomanda sa nu va iritati mai rau zona prin factori ca: Detergentii de spalat samd
Cel mai indicat este sa folositi uleiul de masline (un foarte bun hidratant) si crema de spirulina de la herbagen.
Este o crema foarte eficienta in multe probleme dermatologici si de afectiuni ale epidermei.
De asemenea v-asi recomanda sa faceti dusuri caldute spre reci, fata fiind MEREU spalata cu apa rece, nu aveti nevoie de apa calda.
Crema se aplica si va relaxati.
Incercati sa purtati niste ochelarii de soare mai buni, deoarece au venit multi pe la doctor spunand ca i-au ars soarele langa ochi.
Crema se va aplica de dimineata cel mai indicat deoarece daca este aplicata seara ve-ti murdari asternuturile si nu este ceva sigur.
Cam asta ar fi.
Nu am ce sa va recomand mai mult.
Nu sunteti prima sau ultima, au fost multe cazuri vara asta, foarte multe!
O zi frumoasa, sper ca v-am-am ajutat, asta in urma informatiilor prezentate de dumneavoasta

| sheamussheamus a răspuns:

Da-ti cu niste crema pentru. piele cateva zile. De preferat seara inainte de culcare iti dai pe tine cu niste crema.
Sper ca te-am ajutat! Bafta!