| andreea964 a întrebat:

Stie cineva cat costa punerea unui aparat dentar pe partea de jos și cea de sus a dinților?

Răspuns Câştigător
| qLaly a răspuns:

Buna seara!
Pai cel de sus este mai scump in jur de 10-12 milioane, iar cel de jos vreo 8 milioane. Ajungi cam la 20 de milioane daca il faci la facultatea de medicina dentara, eu acolo l-am facut.
Intr-un cabinet privat este mult mai scump 1.500 euro + fiecare activare(Atunci cand mergi si ti se schimba arcul si brackts) happy funda?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Costa de te doare. Sus + jos, incepind de pe la 2500 RON.

| PeFuga a răspuns:

Depinde de orasul in care stai si de clinica la care te duci. Aparatul metalic costa incepand de la 1000 lei, cel ceramic de la 2000 lei, iar cel din safir de la 2500 lei. Pretul este pe acrada (maxilar sau mandibula). Activarile lunare costa in jur de 100-150 lei. Probabil daca mergi la o clinica ce colaboreaza cu casa de asigurari, platesti mai putin sau deloc.

| FashionVictim93 a răspuns:

Pretul difera in functie de ce aparat doresti sa iti pui exemplu:
-Aparat fix metalic(per arcada)-1800 lei;
-Aparat fix ceramic (per arcada)-2400 lei;
-Aparat fix safir (per arcada)-2800 lei;
-Aparat INCOGNITO(per arcada)-2400 euro;
-Aparat INCOGNITO LITE(per arcada)- 1250 euro.

Bafta in luarea celei mai bune decizii si iti doresc un zambet minunat. big grin

| Anonimallla a răspuns:

In jur de 2000-3000 de lei