| Robby17 a întrebat:

Stie cineva daca e bine sa bagi la masina de spalat o geaca din imitatie de piele? Am cumparat-o si nu stiu cum se spala, din ce am auzit nu e indicat sa bagi la masina geaca de piele, acum nu stiu daca e la fel si pentru una din imitatie de piele. Eventual, daca stiti alte metode, le puteti lasa aici. Vreau raspuns de la cineva cu experienta in domeniu. Mersi!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Du o la o spalatorie, costa maxim 20 lei

| SkyPilot a răspuns:

Du-o la curatatoria chimica. Nu o speli prea des si nu costa mult.
In masina de spalat exista riscul sa apara zgarieturi pe material.

| Leerix a răspuns:

In niciun caz nu e indicat sa o speli in masina de spalat! Mai bine o duci la curatatorie!

| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

Citeste exact ce iti scrii pe eticheta. In general la temperatura scazuta pe program de delicate. Desi daca nu o speli des iti recomand sa o duci la curatatorie. Nu e scump si e mai eficientt.