| AlaskaYoung17 a întrebat:

Stie cineva un fond de ten ieftin, bun? Nu am mai folosit pana acum fond de ten si nu vreau sa dau 200 de lei pe unul de la Too Faced sau Estee Lauder.

11 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Le poti incerca pe cele de la Rimmel Wake me up si Match Perfection. Sunt in jur de 30, 40 de ron. Le-am folosit o perioada si au fost ok.

Bourjois Healthy Mix este iarasi bun si este tot in jur de 40 de Ron.

Acum depinde si ce tip de ten ai si ce asteptari ai de la fondul de ten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu trebuie sa dai 200 de lei pe Estee Lauder, al meu sta bine mersi aruncat intr-o cutie. laughing

Ce-ti doresti de la un fdt? Ce tip de ten ai, ce tip de finish vrei sa ai, ce acoperire doresti?

| PeFuga a răspuns:

Daca nu ai folosit pana acum fond de tel, incearca sa vezi daca nu este mai potrivita pentru tine o crema BB au CC. Te sfatuiesc sa mergi intr-un magazin de cosmetice (machiaj) si sa ceri sfatul tipelor de acolo. Orice alegere se face in functie de tipul de ten si de ce anume iti doresti de la acel produs (acoperire mica/mare/medie, ascunderea rosetii, matifiere, etc)

| dragodana a răspuns:

Salut! Cati bani vrei sa dai exact pe el? Poti folosi Essence Mousse(25 lei), Rimmel True Perfection(35 lei), Oriflame Giordani Gold(la reducere 35 lei), L'Oreal True Match(70 lei) sau Vichy Teint Ideal(80 lei). Toate sunt grozave.

| KanezuY a răspuns:

Foloseste niste vaselina.

| Ana9999 a răspuns:

Recomand Revlon Colorstay, singura problema pe care am avut-o cu el a fost ca nu l-am putut scoate din pensula, dar cel mai probabil nu folosesc eu solutia de curatare potrivita. Eu la reducerile de Black Friday l-am luat si cu 35 de lei, deci clar merita toti banii, mai ales ca rezista mult pe ten (am avut ocazia sa il port chiar peste 24 de ore si pe mine nu m-a dezamagit). Ai aici si o comparatie cu Estee Lauder Double Wear: https://www.youtube.com/watch?v=4JT2bjMpVZY

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Îți recomand Giordani Gold, l-am folosit de câteva ori și sunt mulțumită de el. Poate nu l-am folosit mult, dar mama mea îl folosește aproape în fiecare zi și chiar e de calitate, adică rezistă foarte mult.Costă în jur de 50 lei, mai mult s-au mai puțin, dar își merită banii. Să știi că nu e foarte scump, adica nu depășește suma de 60 de lei, dar dacă ți se pare scump îl poți căuta pe net și pe un site tot o să îl găsești la reducere.S-au îl poți găsi într-un catalog Oriflame. Sper că ți-am fost de ajutor

| Badrock a răspuns:

.Poti sa comanzi de pe revista Avon.Au niste preturi foarte convenabile

| SandicaGabriela a răspuns:

Fond de ten bun inseamna? Vrei sa acopere bine? Sa fie matifiant? sa fie cat mai natural? sunt multe lucruri care intre in capitolul bun, in functie de cerinte.
Eu prefer un fond de ten care se uniformizeaza foarte repede cu tenul pentru a nu parea incarcat.
Iti recomand fondul de ten calmant de la Avon + pudra magix HD de finisare. Look natural si ieftin. valoare maxim 50 lei.

| IrinaStoica a răspuns:

Fondul de ten Revlon Colorstay, este un fond de ten bun, dar costa aproximativ 45 lei. Un alt fond de ten bun si mult mai ieftin care mie imi place foarte mult este Ideal Face de la Ingrid cosmetics. Eu cumpar produsele Ingrid de pe www.miss-lady.ro, a fost la reducere ultima data, acum nu mai stiu. Dar este super ok, merita. Si prietenele mele de la facultate au comandat fondul de ten Ingrid si sunt f multumite pentru ca rezista si are acoperire mare. Bineinteles, eu le-am recomandat prima oara :)