| FluturashZburator a întrebat:

Stiti de ce nu mi se pune vopseaua maro pe par? Sunt roscata de ceva timp si de 2 ori am incercat sa scap de aceasta culoare; am folosit vopsea loncolorstraight face dau fundita
PS: nu as vrea sa il decolorez ptc este foarte rar.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Roscatul nu prinde nicio culoare, iti spun din propia experienta.
Eu am scapat de roscat cu ceai de musetel ( fierbi un pumn de musetel la 1 l de apa, apoi te clatesti cu el la ultima clatire * dupa samponare, clatire, balsam clatire* apoi iti ti parul jumatate de ora intr-un prosop. Clatirea se reperata de de maxim 2 ori pe saptamana deaorece o sa iti arda parul daca o aplici de mai multe ori). Dar sa nu te gandesti ca o sa scapi cu cu totul de el, eu dupa 3 luni am reusit sa imi deschid cat de cat parul ca sa prinda alta vopsea pe el ( blondul).

1 răspuns:
| HappyGirl4 a răspuns:

Parerea mea este ca nu ti se pune vopseaua pe par deoarece culoarea roscat este o culoare foarte aprinsa si unele nuante nu prind din prima vopseaua roscat, eu cred ca ar trebui sa te decolorezi inainte de a aplica vopseaua.O zi buna! happy