| JustWannaDance a întrebat:

Stiti niste sfaturi pentru cosuri >sickCum sa scap de ele, sa am un chip mai luminos sau asa ceva big grin...
Va rog, deci nu mai suport sa am fata plina de cosuri.
P. S. Nu vreau creme...
Ceva dealia: masti, fructe, cum se curata tenul, etc.
Pleasewinking
Fundita, din inima! kiss

16 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Poti sa folosesti o lamaie pe care o storci si cu sucul obtinut te dai pe fata si lasi sa actioneze cat mai mult timp.
Poti folosi otet de mere pentru a grabi uscarea si vindecarea cosurilor. Deasemenea, amastile cu argila sunt bune (iti faci masca de argila pe care o tii pe fata 20-25 minute).
Poti sa te ungi pe fata cu bucatele de usturoi taiate felii. (acest remediu este foarte bun si sigur de scapa de cosuri)
Poti sa-ti faci o masca formata din miere de albine si niste scortisoara. Le adaugi intr-un recipient, le amesteci pana obtii un amestec omogen, apoi il aplici pe toata fata (ajuta nu numai pentru cosuri, ci si pentru catifelarea pielii). Asta cu miere si scortisoara te scapa 100% de cosuri. Incearca sa stai pe fata cu acest amestec de dimineata, cand te trezesti, pana seara, cand te culci. In acest ritm in 1-2 saptamani scapi de cosuri.
Exista plasturi la farmacie cu care poti acoperi cosurile mari. Poti folosi un sapun special pentru asta sau ceai de musetel.

Mult succes!

| LoveBlind a răspuns:

Cel mai BUN ...adk ffff bun, este zineryt.te dai cu el seara (si eu am avut problema asta dar am inceput sa ma dau cu el si nu mai am aproape de loc ...nu e ca orice crema sau tratament sa nu mearga)e putin cam scump 40lei.Il gasesti la farmacie.Succes!:*

| ChocolateAddict a răspuns:

I primul rand chiar daca te machezi chiar daca nu trebuie sa te demachezi in fiecare seara cu lapte demachiant.(Cel de la garnier e foarte bun si costa 18 lei)Apoi si seara dupa ce te-ai demachiat si dimineata te speli cu un gen de curatare sau cu un sapun special pentru fata.Si la sfarsit e bine sa iti dai cu crema.Ar fi bine sa iti exfoliezi tenul o data la 3-4 zile.Ori iti cumperi un exfoliant pentru. cosuri(costa 18-19 lei) ori amesteci malaiul cu gelul de curatare si te speli cu el.Dar eu iti recomand sa iti cumperi unul pentru ca daca il folosesti vei elimina pielea moarta si mizeria.Masti poti incerca, mai ales masca cu argila. Uite cateva link-uri:D
http://www.elegantza.net/2010/02/masti-naturale-impotriva-acneei.html
http://www.kudika.ro/articol/frumusete~tips/3905/argila-pentru-ten.html
Eu nu am cosuri dar stiu de la fete care au avut ca functioneaza tot ce ti-am scris eu aici.Si sa folosesti machiaje de calitate pentru ca daca folosesti numai prostii tenul ti se va incarca si vei face si mai multe cosuri.Aaa, si poti sa iti pui gheata pe cosuri pentru a le usca.

| ChocolateAddict a răspuns:

Gel*

| HolyPotato a răspuns:

Am aceiasi problema crede-ma. Incearca un sapun din acela pe care il gasesti la farmacie se numeste Seba-med si spala-te cu el in fiecare zi in jurul orei de pranz. Incearca sa reduci din alimentatie zaharul si sarea.Se vor vedea imbunatatiri, daca nu, cel mai bine ar fi sa vizitezi un dermatolog. Sper ca ti-am fost de folos!winking

| JustWannaDance explică:

Multumesc tuturor, nu stiu cui sa dau funda! laughing

| Yeah3xBB a răspuns:

Heyhappy! Pune-ti felii de lamaie pe ele... Mergebig grin! Fundatongue!

| dyadyanadya a răspuns:

Ceai de musetel, felii de lamaie, argila,:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu malai si lapte iti faci masca
dar o sa iti treaca esti in pubertate happy

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Angie12 a răspuns:

Pe cosuri, bube de tantari, purici si alte insecte ca sa iti treca repede iti dai cu putina pasta de dinti si cand se va intari sa nu o iei sa o lasi o zi si apoi iei putina vata si o uzi in apa calda si dai pe cos ca sa iti iei pasta de dinti si cand o sa iti dai pasta jos atunci nu vei mai vedea niciuun cos. funda?
cu placere! sper ca ti-am fost de folos!

| gianinap101 a răspuns:

Am folosit si eu aceste produse de la Thursday Plantation pentru acnee si pot sa zic ca sunt bune, le recomand.

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

Eu am scapat de aceasta "boala" acnee, cu un tratament natural cu produse din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Am folosit patru produse de la ei care m-au vindecat de acnee: o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee. Le recomand

| ffrumusika24 a răspuns:

Decojesti o banana o bagi intr-un pahar cu lapte il lasi acolo 10 minute dupa ceas apoi dai banana la o parte iti dai cu laptele pe fata apoi dai cu o crema hidratanta

| Elena95 a răspuns:

Uite o chestie care eu o fac zilnic si am tenul curat,chiar foarte:
seara indifirent daca te machezi sau nu, iti mazgalesti fata si gatul cu lapte demachiat(niciodata sa nu iti ingrijesti numai fata fara gat,o sa apara efectul de masca) si apoi pune malai peste si cu o periuta(chiar si periuta de dinti)freca-ti fiecare cm de fata dar nu foarte tare sa nu iti iei pielea.E un fel de exfoliere si curata foarte bine tenul si de machiaj si toate impuritatile si niciodata sa nu dormi cu machiaj pe fata, iti distruge tenul!
Fa chestia asta zilnic si o sa vezi rezultatehappy si sa nu te iei dupa chestiile alea ca exfolierea e indicata numai odata pe saptamana, oricum asta nu este o exfoliere puternica dar iti lasa o fata de invidiat happy eu nici nu folosesc fond de tentongue foarte rarhappy si o recomand tuturorhappy
Plus:daca ai cosuri mari si urate vezi ca gasesti in farmacie niste plasturi cum sunt cei pentru herpesuri si sunt suuuuupeer bune!
Sper ca ti-am fost de ajutor!:*

| Kllama a răspuns:

Ai putea sa folosesti argila...sau daca vrei sa stii soarele arde cosurile si iti intarestee pielea, oricum e vara si te poti duce la bronzat...da bronzeaza-te nu te ardelaughingca iese urattongue