| IHEMM a întrebat:

Stiu ca nu e o dilema existentiala si nici o problema, insa m-am gandit sa va intreb:

Am fruntea foarte lata si, in momentul de fata, am un breton asimetric, care nu mascheaza trasatura complet. M-am prezentat astfel in fata unor oameni. Daca apar data viitoare cu un breton drept, pot fi vazuta ca o fitoasa/alte cuvinte de acest tip (pe care nu le agreez)?

Mereu am avut impresia ca oamenii fac asocierea cu acel tip de fete cu parul blond, cu o gramada de culori pe fata, cu buzele tuguiate si...cu breton drept. E gresit ceea ce cred?

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna!
Oamenii nu se uita doar la aceste aspecte, se uita si la imbracaminte si mai ales la felul cum vorbesti, cum te comporti. Trebuie sa arati bine si atat, tot timpul exista cineva care va comenta, asa fac toate persoanele doar ca sa iasa ele bine. Obisnuieste-te cu ei si traieste-ti viata! Lumea e prea invidioasa!

| neutrino a răspuns:

Da, ceea ce crezi este total gresit!

| marin81 a răspuns:

Totul cred ca este in mintea ta/ Pana la urma ce are daca se uita ciudat la tine

| Ramona7 a răspuns:

Nu cred ca e gresit, dar in primul rand coafura si stilul tau nu te vor definii! simte-te libera sa porti ce coafura vrei, tunde-te si nu te gandi la ce vor spune altii, stiu cum e sincer sa ti se spuna fitoasa doar pentru ca te imbraci mai aparte sau ai un stil mai aparte dar aici intervine invidia...o schimbare la par dupa parerea mea este bine venita mereu si nu face rau nimanui mai ales daca este o schimbare destul de micuta, sper ca te-am ajutat, sa ai o zi placuta happy