| Cosminel1192 a întrebat:

Sunt baiat si am parul rar. Cum il pot face mai des? Exista un sampon, ceva? Am 17 ani.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosii fiolele Gerovital http://cupcakesplendens.blogspot.ro/......entru.html sau cele de la Revalid. :) Eu am folosit Revalid si mi-au tot aparut fire noi. :)
Cu ulei de ricin a incercat si fratele meu dar este foarte greu de aplicat si nici nu a dat rezultate ca la fiole.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Uleiul de ricin si cred ca si cel de masline este la fel de bun

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Incearca uleiul de Ricin, faca minuni happy
Din moment ce uleiul de ricin are proprietati de reintinerire asupra pielii, poate stimula microcirculatia sangelui de la nivelul scalpului. Iar acest lucru faciliteaza fluxul nutrientilor catre radacina catre varf, asigurandu-i firului hranirea si rezistenta.

Sectioneaza-ti parul in carari egale si aplica-ti uleiul de ricin pe scalp, apoi maseaza-te timp de cateva minute. Dupa aceea acopera-ti capul cu o casca de dus si lasa uleiul sa isi faca efectul timp de cateva ore, sau chiar pe durata intregii nopti, inainte sa te speli. Pentru cele mai bune rezultate, repeta procedura cel putin de doua ori pe saptamana.
Bafta kiss

| Cosminel1192 explică (pentru Yasemyn):

Il si intareste? big grin