| Bogdaaan a întrebat:

Sunt invitat la un majorat... cum sa ma imbrac? (sunt baiat) sa-mi iau camasa alba si papion rosu? Sau camasa in carouri?
Blugi sau pantaloni casual? Va Rog sa ma ajutati un pic
Peste camasa pot sa iau un jerseu negru? Va rog sa-mi ziceti niste combinatii

7 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Imbracate lejer.nu trebuie camasa

| Sfetnicul a răspuns:

Important este cum te îmbraci prin interior, nu la exterior. Adică, mergi acolo și să fii bucurie pentru sărbătorit și pentru ceilalți invitați: Glumiți, vă simțiți bine, vorbiți frumos. Cu astea rămâneți în suflet, nu cu băutura în exces, țigări până vă înfundați pe horn, vomă și destrăbălare etc. Nu e important să te fudulești pe acolo cu hainele de pe tine!

| mititelumarius a răspuns:

Imbraca-te ca in avatarul tau!

| qqRamona a răspuns:

Heii.
Păi oricum ambele variante sunt elegante, dar sincer aş opta pentru varianta a 2-a cu cămaşa în carouri. Adică descheiată la gât cu blugi şi teneşi e perfect, e elegenat şi comod în acelaşi timp. Nu trebuie ceva extravagant că doar nu te duci la nuntă şi te duci pentru distracţie (aşa că optez pentru ceva comod)
Dacă nu, ai putea înerca să-ţi iei o cămaşă simplă, blugi, teneşi sau ceva comod şi un sacou. :*!
Sper că te-am ajutat. :*!

| Bogdaaan explică (pentru qqRamona):

Daca iau camasa in carouri merge sa iau peste un jerseu? GEN : http://prntscr.com/6b9u06

| qqRamona a răspuns (pentru Bogdaaan):

Depinde de materialul cămăşii, dacă e subţirel şi laşi jerseul descheiat ar putea merge, însă mie sincer nu-mi prea place combinaţia. thinking probează şi vezi cum vine :*