| Martsje a întrebat:

Sunt mai bune bigudiurile flexibile decat cele normale? Cum ies buclele si in cat timp?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine investesti in bigudiuri electrice. Mi se par mult mai convenabile dect astea normale si sa stai sa astepti dupa ele.

http://www.remington.ro/......-electrice

| sosostore a răspuns:

Eu cand imi fac bucle folosesc placa...Nu ma mai chinui sa pun bigudiuri sa le scot etc.

| BeaBeatriz a răspuns:

Hey eu am terminat facultatea de Hair-Stylist Profesionist. Te sfatuiesc sa nu folosesti bigudiurile electrice, iti electrizeaza parul sau chiar ti-l poate arde. Eu zic sa folosesti bigudiuri calde, le poti cumpara de la marca WELLA, eu lucrezi doar cu acea marca. Daca nu vrei sa dai bani pe alte bigudiuri, poti sa folosesti bigudiuri tari, cele mai tari pe care le ai, si le scufunzi in apa clocotita, apoi dupa ce sunt fierbinti ti le pui in par si stai cu ele 30 min. Buclele vor dura 4 ore, dar daca le dai cu fixativ, vor dura pana la 6-7 ore.
Sper ca te-am ajutat:*