| Ramo137 a întrebat:

Sunt satena inchis, par lung. Credeti ca merge daca ma fac cu violet de gentiana? Dar nici nu am mai incercat sa stiu cum fac. Explicati-mi pas cu pas.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg.
" Dupa ies si ma limpezesc direct sau il mai las sa actioneze?" - Am zis ca te speli normal si apoi te limpezesti pana nu mai curge culoare.
Adica dai cu sampon.

"stau cu parul acolo 2-3 minute" - prea mult 2-3 minute, mai putin

" dar nici apw chioara laughing " - inteleg si asta. asta am patit de la hartia creponata.Au iesit un fel de reflexii.

36 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu zic ca ti-ar sta bine happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cu siguranta daca fata iti cere sa-i explici pas cu pas cum sa se coloreze cu violet de gentiana o sa o ajute "ti-ar sta bine!" al tau, cu toate ca tu nici nu stii cum arata, dar da, probabil "ti-ar sta bine" si cu " happy " i-au dat de inteles ce trebuie sa faca.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Voi fetele va pricepeti in asa ceva/
Baietii doar aproba, unde este cazul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Aici nu e cazul de aprobat.
Ea nu are poza cu ea la profil si nici nu cred ca o cunoaste, deci cade " doar aproba".

| Ramo137 explică (pentru anonim_4396):

Nu aiesit foarte colorat. e un verde inchis si se vede la soare mai mult. Asta pentru ca am parul inchis sad. Mai am si mâinile albastre acum off laughingbag picioru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramo137):

Nu inteleg cum de-ai facut si a iesit verde.
Te-ai facut cateva suvite, nu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

A nu... a intrebat daca ar merge. Si am spus ca da, oarecum. Jumate de intrebare. tot e bine. Nu? happy

| Ramo137 explică (pentru anonim_4396):

Nup. Tot parul. insa a prins doar unde am parul mai deschis la culoare adica pe la varfuri. stiam ca la blonde prinde imediat laughing am sperat si eu mna.
pai am vazut ca fetelor le iese turcoaz de obicei nu albastru. adica verde cu albastru. Dar o sa folosesc si a doua sticluta azi pe par ca degeaba il mai am asa daca e jumate si se vede putin xD.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

A intrebat daca ar merge pentru ca e de-un saten inchis, nu daca i-ar sta bine.

"Jumate de intrebare. tot e bine. Nu? happy " - praf.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt nu e cum crezi. Nu incerc sa fac nimic mai. e... oh lasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramo137):

Poate a doua e cu noroc.
Sa-mi zici daca ti-a iesit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

"Nu incerc sa fac nimic mai. e... oh lasa."

Odododo. Ce rea sunt si am tăbărât fix pe el.
Eu, odioasa, m-am luat de el nefacand nimic.
Uite ce nevinovat eee~

laughing
Mai incearca.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce tot zici acolo. laughing
Stai... de fapt stiu ce crezi tu. Si tu acum o sa crezi ca tu stii mai bine ca mine ce fac, dar de fapt nu e asa. Acum iar o sa crezi asta, dar iar nu e asa.
Si nu am cum sa schimb asta.

(Si se poate spune ca am zis astea sa ma crezi ciudat sa incheiam subiectul?) Nu? Nu? Bine...

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

"mai bine ca mine ce fac" - mai bine decat*

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai copia ce scriu... -_-

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

"Nu mai copia ce scriu... -_-"
"mai copia ce scriu... -_-"
"copia ce scriu... -_-"
"ce scriu... -_-"
"scriu... -_-"
"... -_-".

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci asa vrei sa fie
waiting

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce iti bati mai joc de bietul baiat laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

El si-a batut joc de biata fata.
Ea avea nevoie de ajutor si el ciuma, zice pe langa.
Stii ca am o slabiciune pentru par.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiam asta, dar sa pui parul inaintea persoanelor? Wierd

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Da

| Ramo137 explică (pentru anonim_4396):

Mersi awee
a iesit verde inchis
se vede bine la soare nu la umbra.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramo137):

Am impresia ca ai stat prea mult cu parul in culoare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O sa o iau ca pe un compliment xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa-ti faci tot capul sau doar cateva suvite?
Si da, de prins, prinde.
Se vede ceva acolo.

| Ramo137 explică (pentru anonim_4396):

Tot parul happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramo137):

Iti recomand sa incerci prima data pe cateva suvite pentru ca se ia peste vreo 6 spalari si poate nu-ti place, dar e alegerea ta.
Deci :
pui solutia aia intr-un ceva cu apa si-ti pui tot parul acolo.
Stai putin, ca prinde imediat. 1-2 minute, cam asa.
Apoi te speli normal si te clatesti pana nu mai curge culoare.

Si varianta 2, sa pui culoarea pe vata sau dischete demachiante si sa te dai pe par.
Dezavantajul aici ar fi fapul ca nu ti-ar ajunge din prima pe tot capul si ca ai avea nevoie de mai mult violet.
Si sa-ti iei manusi si prosop, sa-l pui pe spate.
Sa-mi zici ce a iesit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah,si-ar mai fi si varianta 3:sa pui violetul de gentiana in balsam, dar aici nu ma pricep.

| Ramo137 explică (pentru anonim_4396):

Deci intr.un lighean cu apa dizolv toata sticluta presupun, stau cu parul acolo 2-3 minute. Dupa ies si ma limpezesc direct sau il mai las sa actioneze? Sper sa nu fie nici prea puternic dar nici apw chioara laughing
Scuze e prima data cand o sa ma fac si mi.e frica na.

| Ramo137 explică (pentru anonim_4396):

Acum imi fac. pot pune si balsam cand ma spal? Sau se ia culoarea. sad ma gandesc sa nu fie prea tare dupa aia dar nici nu vreau sa nu prinda deloc culoare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramo137):

Am ziiiis...Ca te speli normal.
Deci da, te poti da si cu balsam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramo137):

Inteleg.
" Dupa ies si ma limpezesc direct sau il mai las sa actioneze?" - Am zis ca te speli normal si apoi te limpezesti pana nu mai curge culoare.
Adica dai cu sampon.

"stau cu parul acolo 2-3 minute" - prea mult 2-3 minute, mai putin

" dar nici apw chioara laughing " - inteleg si asta. asta am patit de la hartia creponata.Au iesit un fel de reflexii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sta bine, iti zic eu, eu stiu ce vorbesc.
N-ai cum sa nu ma crezi.
Pai da, mno?

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Nu știu cât de inchisă ești la păr, dar dacă e foarte inchis, se va vedea puțină culoare, dar doar la lumina soarelui.Totuși, uite cum se prepară culoarea și cum se aplică pe păr:
Păi la inceput iei un castron, sau ceva mai micuț in care poți să amesteci mai târziu.In acel castron (sau ce ai folosit) pui balsam de păr (ATENȚIE: BALSAM nu șampon pentru că șamponul are rolul de a curăța, deci practic iți va curăța șuvițele; și cantitatea balsamului pe care il pui depinde de cât de multe șuvițe iți faci), după care iei sticluța aceia cu violetul și torni puțin in balsam după care amesteci cu o pensulă de vopsit. Dacă după amestec culoarea ți se pare prea deschisă, mai poți adăuga puțin violet, după care amesteci din nou. După ce ai terminat de făcut amestecul, inainte de a aplica pe păr, eu te sfătuiesc să iți pui un prosop pe umeri(să nu te murdărești cumva) și să iți pui mânuși (crede-mă iți va fi mult mai ușor). Acum va trebui să iei pensula și să o inmoi in vopsea, după care culoarea de pe pensulă se va aplica pe păr (pe ambele părți). După ce ai terminat de aplicat culoarea, stai cu ea pe șuvițe cam 15-20 de minute, după care poți clăti cu apă. Adevărat, la clătirea cu apă ei vedea că dispare puțin din mov, o mare parte va rămâne pe păr și va arăta super.In funcție de cât violet ai pus va fi oricum o culoare electrizantă și super șmecheră, care se va lua cam după 3-4 spălări sau chiar mai multe. Sper că ți-am fost de ajutor.
P.S.- Culoarea nu se ia pe mâini sau pernă, deci nu va trebui să dormi cu un prosop sub cap cum fac alții.

| Ramo137 explică (pentru brioșicaviolet23):

Daa pai am facut asa cu balsam de mult...si cu pensula si castron eetc. fara manusi ca ma incurcau. si tot n-a iesit cine stie ce. happy mersi de raspuns oricum happy

| Mediiiiii a răspuns:

Nu stii pana nu incerci e o culoare frumoasa dupa parerea mea ar trebui sa iti faci mai intai cateva suvite sunt mereu la moda si dupa daca iti place si esti multumita poti sa te faci asa in tot capul