| NekoLoriichan3 a întrebat:

Sunt vopsită cu un roșcat foarte închis(cupru) și aș vrea să mă fac șatenă deschis so...cum să fac? :l

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Ce varsta ai? Cum te numesti? Multumesc, tu esti în poză?

| NekoLoriichan3 explică (pentru CristiDinBucuresti):

ăă.ce legătură are cu întrebarea? laughing :l

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru NekoLoriichan3):

ăă. arelaughing deci?

| NekoLoriichan3 explică (pentru CristiDinBucuresti):

17 ani, Loredana
Da, eu sunt în poză laughing)
Acum nu mai am culoare din poză, am ceva mai închis happy.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru NekoLoriichan3):

Sarut mîna! Multumesc, Loredana, multa sanatate.

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Daca voiai sa te faci saten inchis nu prea existau probleme.dar saten dechis, ai 2 optiuni:ori iti faci decapaj ori o decoloratie cu oxidant de 6% care nu e asa puternic.
Dacaiti faci decapj:ia-ti pudra decoloranta si oxidant de 12%. Amesteci cu apa fierbinte si sampon, apoi amesteci foarte bine. Aplici compozitia pe parul proaspat samponat si ud.O intinzi cat mai uniform.O lasi sa actioneze cca 20-30 de minute in functie de deschidere si te speli.A 2 a zi, sau indicat cand ti se ingrasa parul peste minim 2-3 zile te poti vopsi.
Daca te decolorezi, ia-ti oxidant de 6%, e suficient sa scoata roscatul ca sa prinda satenul.Il pepari ca pe vopsea, doar ca trebuie aplicat mult mai repede si FOARE uniform ca sa nu te trezesti cu pete.Il aplici intai pe varfuri si lungimi, si la final pe radacini, pentru ca ele se deschid cel mai repede.
Varianta cu decapajul nu garantez 100% pentru ca in general deschide cam un ton-maaxiim 2, si nu stiu cat de deschis va fi satenul tau.
In orice caz, daca esti vopsita recent, mai asteapta sa se duca culoarea.Asteapta macar o luna-o luna jumate de la vopsire si foloseste sampoane anti-maatreata, sunt contraindicate parului vopsit fiindca grabesc spalarea culorii(Head&Shoulder,, cel mai bun" in spalarea culorii).

| NekoLoriichan3 explică (pentru Just0a0dream):

De fapt nu aș vrea să mă risc cu decolorare chimică.
Mi-a mai trecut puțin șocul și probabil că o să se ducă culoarea pana în septembrie.
Oricum, mulțumesc :* big grin

| Just0a0dream a răspuns (pentru NekoLoriichan3):

E foarte bine daca a rabdare si astepti.Da, cu siguranta culoarea vai mai iesi muult pana in septembrie, poate chiar de tot.Saponul anti-matreata+soare te vor ajuta sa scapi mai repede.

| NekoLoriichan3 explică (pentru Just0a0dream):

Am auzit ca e bine sa las parul sa se usuce la soare.