| sym0nyck a întrebat:

Trebuie sa slabesc cateva kg pana la sfarsit de luna, URGENT! stie cineva un regim care sa functioneze?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice sa bei fff multa apa...si eu am probleme cu kilogramele in plus si acum incerc sa bea multa apa...sa nu mai mananc dulce sau sucuri cum ar fi coca-cola,,, sau multe alte sucuri...mananca multe legume si fructe si cu putin exercitiu fizic vei scapa...
mult SUCCES

10 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Da stiu - depinde cate kg. vrei sa dai jos. Totusi eu iti recomand sa mananci multe salate fara paine (salate de rosii cu castraveti, ceapa, ardei si in loc de ulei pune iaurt si verdeata). In salate eventual pune pui fiert taiat marunt, sau un ou, sau branza. Nu toate o data, fiecare pe rand. In afara de salate de rosii, poti manca salata de salata verde sau de varza. Cantitatea sa nu depaseasca un bol mic de salata la o masa. In afara de salata mai poti manca doar o felie de paine (franzela, preferabil neagra sau multicereale) in intreaga zi. Poti manca putina supa degresata sau ciorba de legume fara fata (adica fara smantana si ou). La micul dejun se poate manca ceva mai consistent - o bucata de sunca de Praga sau branza de vaci... Nu manca dupa ora 18 seara. Dormi cat mai devreme - inainte de 11 sau 12, preferabil. Nu manca dulciuri deloc - inlocuieste-le cu fructe (daca simti nevoia de dulce). La fel poti manca putina miere / nu multa pentru ca ingrasa... La mine a functionat si am dat jos 20 de kg in vreo 5 luni. Necazul a fost ca am inceput sa mananc obisnuit si le-am pus la loc. Dar daca poti sa tii acest regim - completandu-l cu lapte si cereale dimineata si cu morcovi cruzi (taie pofta de mancare) intre mese. Ai asigurata slabirea. Mergi cat mai mult pe jos si daca poti fa putina gimnastica - abdomene, chiar si dans, dar dupa ce te imbraci in ceva care sa te ajute sa transpiri abundent.
Spor la slabit.

| elena a răspuns:

IUBESTE, fara sa ai parte de acelasi sentiment!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! Ia o bicicleta multispeed, si fixezi raportul maxim/greu, adica roata mare la pedala, si cea mai mica in spate, si faci cel putin 2 ture de 10/15 km pe zi! E verificata de mine, o aplic zilnic, ma mentin si dorm fara probleme! Dar, evident, nu exagera compensatoriu cu alimentatia! Succes!

| larapopa a răspuns:

Reteta pe baza de orez, este o reteta buna si in 4 zile poti sa slabesti 3-4 kg, depinde si de metabolizmul tau. Regimul este asa: se tine 4 zile, in fiecare zi se ia o cana de orez si se fierbe in apa, fara sare, fara ulei, numai orez cu apa.Acest orez il poti manca cu ceva salata, dar facuta tot fara sare si ulei, numai orez cu salata.Deci in 4 zile se mananca 4 cani de orez cu putina salata. In 4 zile, daca faci si ceva sport vei slabi 4 kg, daca nu atuncea 3 kg sigur le vei da jos. Bea multa apai.Nu se mananca nimic alceva, nu se beau nici un fel de bauturi acidulate, sucuri de fructe, alcol, cafea. Poti sa bei ceai verde, musetel. Orezul este usor, hranitor si nu-ti creaza nici un fel de probleme de nutritie, dupa aceste 4 zile daca vei continua sa mananci salate, carne slaba de pui la gratar, fara dulciuri, paine si mancarur grase, vei contiuna sa slabesti intr-un ritm mai lent, dar sigur.

| mioara a răspuns:

Incearca si nu mai manca paine, treci pe legume, fructe citrice, supe de legume pui fript

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! exista multe feluri, dar trebuie sa ai grija sa nu te imbolnavesti si eu sunt in aceeasi situatie k tine.eu am inceput sa dansez din buric si da rezultate!
spor la slabit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma aflu in acceasi situatie k tine, insa eu tin deja o dieta bazata pe legume si fructe.Nu este luata de pe net ci este inventata de mine.In fiecare dimineata dupa ce te trezesti bea -2 pahare de apa(asta ca sa nu iti vina senzatia de foame timp de 1-2h) apoi pe la 12-13 daca iti vine foame mananca niste fructe(eu prefer piersicile si prunele, desigur nu in cantitati mari ci 1-2 piersici sau/si 4-5 prune). Apoi la masa de pranz serveste o ciorba(fara paine) alcatuita din:-1 ceapa, un morcov, un ardei gras, 2 cartofi, si 2-3 rosii.In timpul mesei poti servi un ceai rece. Daca simti nevoia de a mai manka ceva pana la masa de seara apelaeaza din nou la fructe.La cina se serveste tot o portie de ciorba de legume.pe tot parkursul zilei incearca sa consumi cat mai multe lichide reci.Nu se consuma sub nici un fel dulciuri, sucuri, cafea sau alcool.Aceasta dieta se tine timp de 7 zile.La mine este deja a 3 zi de cand o urmez si ma simt mult mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand faceam karate m-am pregatit cu antrenorul meu pentru o competitie si aveam cu 4 kg in plus fata de ceilalti. le-am slabit intr-o saptamana asa: mi-am purificat organismul cu tot felul de ceaiuri medicinale, am mancat doar salate, am alergat in fiecare zi pana la epuizare si am baut multa apa (minim 3 litri). am pierdut 3 kg grasime si aproximativ un kg din masa musculara (foarte mult in sport). cu 3 ore inainte de competitie am mancat o felie mare de jambon si cateva suplimente pentru a recupera din energia pierduta la alergari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... eu am incercat cu popcorns i zilnic mancam popcorn cu sare iar drept urmare slabeam pe zi 1 kg.

| sym0nyck explică:

Daca as stii si eu sa dansez din buric... ce bine ar fitongue