| anonim_4396 a întrebat:

Uleiul de richin poate fii folosit pentru indesirea sau accelerarea cresterii parului facial? SI cum se aplica? Daca ma rad cand folosesc ulei de richin creste si mai repede barba/mustata? E in regula daca il folosesc la 14 ani sau imi poate afecta sanatatea?(intreb asta pentru ca mam barbierit,si desi cresc mai groase si mai egale firele,parca tot as vrea sa mai incerc ceva,o si fara raspunsuri gen,,o sa te plictisesti sa te razi zilnic,,sau,, nu incerca sa pari matur,, sunt imatur si nu incerc sa par altfel si din moment ce vreau sa creasca si o sa o las sa creasca, nu cred ca barbieritul zilnic va fi o problema big grin )

Răspuns Câştigător
| AH5 a răspuns:

Hey!
Da, ajuta la cresterea parului din orice zona a corpului, mai ales daca e combinat cu alte uleiuri si solutii naturiste.
Cum il folosesti? Pui pe zona respectiva uleiul, si masezi timp de vreo 5-10 minute. Dar, nu iti va indesa "barba/mustata" acest ulei ajuta la crestere parului acolo unde deja exista, il face sa creasca mai repede, sa fie mai puternic si mai sanatos.Iti va indesa parul foarte putin. Acest tratamen trebuie aplicat de 2-3 ori pe saptamana "Maxim"