| BiuL a întrebat:

Un fixativ bun? Lumea lauda Syoss-ul, voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E bun.Sotia mea este multumit de el.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu am incercat Syoss, insa eu folosesc de ani buni Taft si spuma si fixativ si nu am simtit vreodata nevoia sa le schimb. Eu de regula folosesc nivelul 3 de fixare pentru daily usage atunci cand parul meu nu vrea sa stea cum trebuie. Daca vrei ceva mai puternic poti opta pentru nivelul 4 sau 5.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu îți recomand să folosești fixativ, distruge părul.

| frostxtq a răspuns:

Lumea are dreptate! Cei de la Syoss sunt geniali, nu doar fixativul e bun de la ei ci tot ce au. Iti recomand sa incerci. De la vopsea de par, pana la balsam, fixativ, sampon. orice au, sunt de nota 10.

| Ruxandra15 a răspuns:

Taft sau Wellaflex. Daaca vrei bucle e foarte bun taftul fiindca ti se lasa dupa 2 zile. Eu il folosesc si cum am un par foarte greu de coafat taftul ma ajuta foarte mult.

| BlaaBlaa a răspuns:

Este foarte bun, mama il foloseste de luni bune si e foarte multumita de el. Si iti mai recomand si cel de la Garnier happy

| Lorena1814 a răspuns:

Syoss, eu il folosesc de un an acest produs si este foarte bun

| TRECEtimpul a răspuns:

Depinde de coafura, daca aceasta e de seara, fixaivul de la Syoss e destul de slabut, a batut putin vantul, s-a dus toata freza. Dar in schimb e bun pentru coafuri lejere care nu necesita o "fixare de otel".

Dar pentru o nunta/peterecere undeva unde ai si activitate si vrei sa ai si o cofura impecabila, recomand Taft dar sa fie "setat" la 5 (scrie pe tub). Taft e un fixativ de la aceeaisi firma ca Syoss, numai ca mult mai puternic si mult mai bun. Taft cu cheratina sau cu ulei de argan pe langa ca ofera o rezistent extrema parului, nici nu-l deterioreaza si il hidrateaza in acelasi timp.(si e si usor de indepartat jos)

| AlexandraAleAna a răspuns:

Eu folosesc Wellaflex si mi se pare foarte bun. happy