| Raffaellaqp a întrebat:

Va rog imi spuneti si mie parerea voastra :
Sa ma spal pe fata cu apa si sapun sau doar cu apa.
De cate ori sa ma spal pe fata intr-o zi?
Am auzit ca sapunul irita pielea, este adevarat?
Am mai auzit ca apa calda imbatraneste pielea, este adevarat?
Va rog sa imi raspundeti la care puteti.
Ms :*

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Pe față ar fi ideal să te speli dimineața și seara cu un gel special de curățare în funcție de tipul tău de ten. Există cazuri când săpunul irită pielea, însă sunt și săpunuri speciale pentru față, dar în general usucă tenul. Apa caldă nu îmbătrânește pielea în niciun caz. Apa caldă deschide porii și de aceea este bine să te speli cu apă caldă și gel de curățare pe față pentru a pătrunde gelul în pori ca să îi curățe.

4 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

Eu ma spal cu sapun Dove pe fata de ani de zile si e foarte bun, spala-te dimineata si seara, e de ajuns.apa fierbinte face rau pielii nu apa calda.nu sapunul nu irita pielea, doar produsele foarte puternice anti cosuri irita pielea

| Larasdfghj a răspuns:

Apa nu e bine sa fie foarte calda e bine sa fie calduta. Spala-te dimineata si seara. Poti sa te speli cu un gel de curatare. Eu de exemplu am gel de curatare, exfoliant, si masca intr-unul.Tip:dimineata foloseste apa mai rece ca sa iti inchida porii, ca in timpul zilei sa nu ai porii deschisi si mari, iar seara cu apa calda ca sa iti speli fata in profunzime. Eu folosesc si un aparat de la avon care imi spala fata cu adevarat in profunzime. E genial crede-ma. Desigur nu are rost sa cheltui bani pe aparate daca te intereseaza doar o simpla curatarewinking.P.S. Foloseste dupa.curatare o crema hidratanta, in caz ca nu ai tenul extrem de uleios.

| Larasdfghj a răspuns:

Era sa uit nu e ok sa te speli cu sapun, dar apa calda nu am auzit ca inbatraneste tenul. Dar nu folosi apa foarte calda.