| DeeaD1 a întrebat:

Vreau sa imi pun un pierce in cartilajul urechii. Nu prea ma pricep la chestiile astea si nu stiu ce fel de cercel sa imi iau si nu stiu nici daca doare foarte rau. Ma puteti ajuta?

7 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

De durut, doare! Dar nu aşa de rău. Dacă vrei un pierce în cartilajul urechii, îţi recomand piercing-ul Daith. Şi nu doare aşa rău.

| DeeaD1 explică (pentru Miree):

Pe mine m-ar interesa mai mult Helix. Ce parere ai?

| Miree a răspuns (pentru DeeaD1):

Este destul de ok şi el, dar personal nu îl recomand!

| Lindoro a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te mutilezi oricare ar fi motivul de pe lumea asta! Nu-ti va aduce nimic bun!

| SweetnothingAli a răspuns:

Buna, Deea ☺ Eu am piercing in cartilaj ( helix ) si cand mi l am facut nu am simtit o durere f mare, nu m-a durut decat foarte putin.Din cate stiu eu depinde de gradul de durere al fiecaruia pentru ca unele persoane spun ca doare destul de rau piercingul in cartilaj, iar alte persoane ca si mine nu simte cine stie ce durere. Sfatul meu e sa iti faci piercingul daca intr-adevar iti doresti lucru asta si nu pentru cine stie ce moda ☺ Daca mai ai intrebari nu ezita sa ma intrebi

| SweetnothingAli a răspuns:

Buna, Deea am uitat sa iti spun ca si sora mea are acelasi piercing si nici ea nu a simtit cine stie ce durere cand si la facut. Acum decizia iti apartine, eu una zic sa incerci pentru ca ata eu cat si sora mea il avem de 1 an si jumatate si nici acum nu ne am plictisit de el

| alx17 a răspuns:

Cu siguranta o sa doara putin...sau putin mai mult. Nu vreau sa te sperii. Sincer! happy Eu sincer ti-as recomanda piercing-ul Daith.Acum tu faci ce vrei, dar mai tarziu sa nu-ti para rau. Sper ca te-am ajutat cat de cat!