| Nsnsbwk a întrebat:

Vreau sa imi vopsesc parul cu albastru de metil. Dar nu stiu cum sa procedez.
Il compin cu balsam sau cu apa sau pun direct asa pe par?
Cat timp trebuie sa stau cu el in cap?
Am parul saten. Ce culoare o sa iasa?

Răspuns Câştigător
| Suciu_Bya_Ioana_1997 a răspuns:

Eu mi-am facut de curand, am incercat prima data cu solutia diluata in apa si a iesit o culoare foarte pala, apoi mi-am bagat suvita pe par, proaspat spalata in sticluta, am stat cu ea in sticluta cam 2 minute, apoi am scos-o repede si am infasurat-o in folie de aluminiu. Am stat cam 20 de minute.

Si eu sunt tot satena si mi-a iesit o culoare foarte faina, un turcoaz inchis dar cu mai multe tente de albastru. Mie mi s-a dus la piscina, dar bine, am stat o zi intreaga cu capul in apa cu clor, apoi am dat si de 3 ori cu sampon si nu mi s-a dus chiar complet. Daca te speli normal cred ca rezista la 2 sau chiar 3 spalari.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te speli normal pe cap cu sampon si balsam si in ultima apa, pui intr-un lighean mic sau in chiuveta, mai putina apa, si pui sticluta de albastru de metil, dupa care bagi parul. Il scoti, stergi si folosesti un prosop mai uzat sa-l iei apa, dupa care il usuci cu feonul sau natural, la soare.
Daca vrei doar cateva suvite, atunci solutia se pune in foarte putina apa, se ia un tampon de vata, se inmoaie in apa cu albastru de metil si se uda doar suvita respectiva.

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Intrebare ta o sa ma ajute si pe mine ca si eu imi fac parul albastru