| EDWARD96 a întrebat:

Vreau sa-mi fac pielea alba (am tenul mai inchis ) as vrea sa fie ceva in gen cum e a lui edward culen ce creme stiti atat pentru ten cat si pentru maini ofer funda!

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Mai bine mergi la un psiholog, sa inveti sa te accepti cu pielea asa cum esti.

Nu de alta, dar din pacate se poarta toata viata. sad

| darkforests a răspuns:

In primul rand, sper ca intrebarea ta nu are ca motiv o lipsa de siguranta, pentru ca ar trebui sa te accepti asa cum esti, ten inchis sau deschis, cum o fi :) Sigur nici Robert Pattinson nu are tenul asa deschis, ci i s-a aplicat o tona de machiaj ca sa se ajunga la efectul ala... evident.

In al doilea rand, daca iti doresti neaparat sa arati asa, evita expunerea la soare pe cat posibil, sau foloseste o crema cu efect antibronzare (se gaseste asa ceva).
Incearca niste masti faciale cu lamaie sau bicarbonat de sodiu. Se gasesc multe idei de compozitii pe internet. Cauta skin whitening mask.
http://www.wikihow.com/Naturally-Whiten-Skin-at-Home