| evellinalalala a întrebat:

Vreau sa mi se duca vopseaua de pe piele, asta este a doua zi si deja nu s-a dus, am dat cu gel spumant, lapte demachiant, oxidant, sapun, plus ca trebuia sa se duca de cand am dat data cu sampon si balsam. Chiar nu stiu, si nu-mi spune-ti sa folosesc scrum de tigara ca nu o voi face! HELP! Pana la ora 13 00 trebuie sa se duca vopseaua de pe piele! Am folosit un albastru in spre negru!

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Bicarbonatul de sodiu sau sucul de lămâie poate fi o altă modalitate de a îndepărta petele. De asemenea, le poţi mixa. Bicarbonatul are efect de scrub, iar lâmâia de albire. Clăteşte cu apă călduţă.

O altă metodă ar fi aceea de a folosi aceeaşi nuanţă de vopsea. Aplic-o pe pată şi masează cu mişcări circulare câteva secunde şi apoi clăteşte.

Aplică ulei de bebeluşi pe pete şi lasă-l să acţioneze peste noapte. Curăţă zona a doua zi, dimineaţa.

Îmbibă o dischetă demachiantă cu lapte şi masează zona pătată. La final, clăteşte cu apă călduţă.

Alcoolul este, de asemenea util. Poţi încerca să foloseşti puţin aftershave pe o dischetă demachiantă şi să cureţi pielea.

Dacă nicio metodă nu funcţionează, poate că n-ar fi rău să treci pe la un salon de înfrumuseţare şi să-ţi achiziţionezi un produs special pentru îndepărtarea petelor. happy

Bafta :*

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Da cu benzina, se duce in cateva secunde.

| evellinalalala explică (pentru William):

Ce gluma de socola

| William a răspuns (pentru evellinalalala):

Nu am glumit. Vopseaua chiar se curata cu benzina.

| Cornelia_Alina_1999 a răspuns:

Da cu acetona e foarte buna