| alex495 a întrebat:

A lucrat careva la subway pe postul de sandwitch artist? cam ce trebuie sa faci mai exact si cam cat e salariul in medie?

Răspuns Câştigător
| alex495 explică:

Majoritatea au bucatarie si bucatar... Ar trebui sa fie altcineva care se ocupa de prepararea ingredientelor desi nu e exclus sa trebuiasca sa faci si asta. Dar cel mai bine intrebi la interviu ce presupune mai exact postul de sandwich artist in acea unitate.

6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Trebuie sa faci sandwichuri in principiu dar bineinteles ca pe langa asta trebuie sa faci si curat in vitrina, sa o stergi, sa reumpli recipientele cu ingrediente. Salariul poate fi diferit de la unitate la unitate si in functie de cate ore lucrezi daca vrei part-time sau full-time. Nu te astepta la mult mai mult decat minimul pe economie si niste reduceri in unitatea respectiva pentru tine. Cel mai bine ar fi sa mergi sa vorbesti cu managerul despre ce implica postul si salariu si eventual sa-ti lasi un CV la ei. O sa ai si un punct in plus daca vorbesti cu managerul si faci o impresie buna.

| alex495 explică (pentru CuriousStuff):

M-a sunat pentru un interviu luni. Trebuie sa tai legumele, prajesc carnea? la mine in oras sunt 2 dar n am mancat niciodata acolo si nu prea am vazut pe nimeni. Am inteles ca e normal, in unele orase nu prea au clienti iar in altele e o coada.

| alex495 explică (pentru alex495):

Majoritatea au bucatarie si bucatar... Ar trebui sa fie altcineva care se ocupa de prepararea ingredientelor desi nu e exclus sa trebuiasca sa faci si asta. Dar cel mai bine intrebi la interviu ce presupune mai exact postul de sandwich artist in acea unitate.

| alex495 explică:

Ce crezi/ o angaja zic si eu pentru o luna max 2?

| CuriousStuff a răspuns (pentru alex495):

Smecheria e sa nu le zici cat vrei sa lucrezi... Nu cred ca te angajeaza daca zici ca vrei pentru o luna. Eventual daca pleaca cineva in vacanta luna aia dar ar trebui sa fie o sincronizare perfecta. Gandeste-te ca iti ia o saptamana doua pana inveti cum s-a treaba, poate chiar mai mult. Si o sa pleci exact cand stii cel mai bine. Atunci ei trebuie sa caute pe altcineva. Din perspectiva lor e mult mai bine sa angajeze pe cineva care o sa stea mai mult.

| alex495 explică (pentru CuriousStuff):

Si sti cumva cam cat tine training ul? o saptamana nu?

| CuriousStuff a răspuns (pentru alex495):

Da, o saptamana ar trebui sa tina. Training insemnana ca o sa stai pe langa cineva prima saptamana si incet incet sa inveti si tu sa faci ce face el, dupa trebuie sa te descurci singur