| A4Tech1 a întrebat:

A plecat cineva in strainatate prin intermediul celor de la fortele de munca sau are vreo cunostinta, sau macar ce parere aveti, merita incercat, e sigur o astfel de plecare?

1 răspuns:
| Ralucaa69 a răspuns:

Depinde. Un prieten de-al meu a plecat cu un grup mai mare de persoane cu ajutorul unei agentii in Aglia (inca e acolo, dar si-a gasit de lucru in alta parte) si acei oamenii de la agentie i-au promis cazare si mancare gratis, dar cand a ajuns acolo a fost nevoit sa plateasca si mancarea si cazarea, dar am si o amica care e in Italia si are grija de un batran, ei ii merge bine. Cel putin asa spune ea. Eu nu te-as sfatui sa pleci, iar daca vrei sa pleci informeaza foarte bine inainte.