| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma! Habar nu am la ce liceu si la ce profil sa dau crying. Spuneti-mi si mi8e care ar fi obtiunile. Nu as vrea la un liceu precum Murgoci sau Iorga pentru ca stiu ca nu as rezista. Pe de o parte cam la Iorga mi-ar placea. nu este nici cel mai bun dar nici cel mai prost liceu. Dar pe de ata parte as vrea la liceul de arte ori la muzica. ori la actorie/teatru...care ar fi mai conevnabil? unde am mai multe sanse in viitor? daca ar fi la Iorga as vrea la uman pentru ca am auzit ca nu se bazeaza foarte mult pe matematica chimie fizica ceea ce nu prea ma pricep delocc. Lb romana si engleza sunt preferatele mele. Pentru asta ar trebui la filologie nu? Dar nu prea as vrea acolo ca am auzit ca nu sunt foarte multe obtiuni dupa la liceu decat la facultatea de litere si eu nu vreau sub nici o forma sa devin profesoaraaacrying. Sunt atat de nehotarataa. habarr nu am. mi-e frica sa nu fac ceva care sa regret dupa.stiu ca la tv cu actorie muzica sau din astea ajungi cu un noroc fantastic. ajutati-maabig grinbig grinbig grin

2 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Eu sunt la Economic si pot sa spun ca sunt multumita.
Poti sa alegi dintre: economie, turism, sau comert.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai nicio treaba cu filologia, nu e" preferata" ta limba romana absolut deloc.