| Lettucia a întrebat:

Aloha. sunt clasa a 11a,la profil mate-info, si as vrea sa ma duc la o facultate de design interior,mai exact la UAD.

Problema e ca n-am facut niciun curs legat de desen,tot ce am desenat pana acum n-a avut nicio legatura cu designul interior, acesta fiind doar un hobby.Am talent la desen, insa nu excelez. Voiam sa stiu daca facultatea ma ia de la 0 sau daca va trebui sa vin cu o pregatire,trebuind astfel sa urmez niste cursuri inainte de admitere.

Am citit la ei pe site ca se da la admitere desen, dupa care va trebui sa ne prezentam cu mapa de lucrari comisiei.Nu stiu la ce sa ma astept si de asta vreau sa fiu cat de cat pregatita.Ma gandeam si la cursurile online de la eurocor, insa acum nu stiu cat de eficiente vor fi.

Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu incepe totul de la 0. Daca nu faci pregatire nu ai sanse sa intri, sunt multi care vin de la licee de arta si au un portofoliu intreg de prezentat.