| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani si vreau sa ma angajez, ca orice, ca sa ma pot intretine, sunt baiat si de 2 luni de zile caut peste tot, doar ca se cere experienta, de unde sa o iau daca nimeni nu ma angajeaza?
Am absolvit liceul, nu am bacul, daca stiti pe cineva care angajeaza, o ruda, un prieten, sau la locul vostru de munca, daca se fac angajari, va implor sa ma ajutati happy. Sunt din Bucuresti.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru experiență, fă voluntariat (muncești pe gratis la fundații de exemplu). Nu câștigi bani, dar e foarte bine privit la CV. Și chiar e considerată de mulți drept experiență de lucru.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu ai bacul? De ce nu inveti tu mai bine, sa iei bacul cu nota mare ( gen peste 9 ) si sa faci o facultate ca lumea?

O sa ti se schimbe complet viata.

Asa o sa muncesti pe 2 lei

| DanielDanny a răspuns:

Mergi tu frumusel la AJOFM-ul din judetul tau si cere informatii despre cursurile gratuite de pregatire profesionala, cand termini cursurile vei face si o practica la care angajatorii, daca le plac cum lucrezi, te vor angaja. Sau intra pe site-ul AJOFM din judetul tau si intra in categoria "Locuri de munca". Sa ai bafta!