| N3xtplayer a întrebat:

Am 6 ani de fotbal si chiar imi doresc sa ajung fotbalist dar antrenorul meu spune ca nu este de ajuns ce facem la antrenamente si mai trebuie sa eersez si acasa ma refer al abdoment, flotari, extensii pentru dezvoltarea musculaturi, dar cateodata imi este foarte greu sa le fac daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi cum sa ma motivez sa muncesc mai mult etc vas fi foarte recunoscator

Răspuns Câştigător
| OnYxXx a răspuns:

Salut uite trebuie sa incepi un regim alimentar foarte bine pus la punct sa nu mai mananci de la Fast Food sa nu mai bei cola si sa incerci sa il inlocuiesti cu Nestea, Lipton sa bei ceaiuri sau sucuri naturale si sa incerci sa faci 10 flotari 10 abdomene 10 genoflexiuni si 10 tractiuni si sa le repeti de 3 ori cu o pauza de 2-3 min intai faci flotari ieio pauza dupa iar flotari si iar o pauza iar dupa iarasi flotari iei o pauza de 5 min si te apuci de abdomene si o tii tot asa pana ce termini de facut si eu is fotbalist de 9 ani dar sa nu astepti sa vina rezultatele in 1-2 saptamani nu o sa le vezi dupa 1-2-3 luni si sa incerci sa mai bagi cate 5 adica in loc de 10 sa faci 15 dar dupa 2 saptamani sper ca ti-am fost de ajutor Bye...

1 răspuns:
| N3xtplayer explică:

Nu este cazul ca nu le fac fac cate 200-300 abdoment flotari 100 etc. dar nu le fac comstant ex: acum 1 luna am facut 2 saptamani consecutiv exercitiile si dupa mam alsat ca mi-a fost lene sa mai fac...