| AlexandrulS a întrebat:

Am cateva intrebari legate de emigrare in Canada ma poate lamuri cineva in legatura cu cateva chestii?

8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cauta pe google si vezi conditiile.

| AlexandrulS explică (pentru express11):

Ha! Un raspuns mai bun nici ca puteam primi... este logic ca asemenea intrebare nu o pune oricine. M-am interesat si pe forumuri de romani din CA site-uri de la ei dar voiam sa vorbesc cu cineva care a experimentat sau macar are o cunostinta care a facut asta.

| express11 a răspuns (pentru AlexandrulS):

Am eu, inginer, si el si sotia.au plecat dupa 4 ani de la depunerea actelor.

| AlexandrulS explică (pentru express11):

Stiu am vazut pe net tot felul de povesti de genul. dar in mod normal la depunere asa iti spun intre 6 si 8 luni primesti respunsul. Stiu ca practic si tehnic sunt doua cuvinte total diferite dar... daca iti doresti cu adevarat ceva astepti si mai mult.

| express11 a răspuns (pentru AlexandrulS):

Da,dar depinde si de profesia pe care o ai.primesc,dar in functie de profesie, si mai ales sa nu te duci cu mana goala, adica sa ai niste bani.

| PeFuga a răspuns:

Dureaza cam un an pana se aproba viza...

| AlexandrulS explică (pentru PeFuga):

Intre 6 si 8 luni din cate m-am interesat pe la cei care au mai aplicat.

| harapalbdeioncreanga a răspuns:

Uita te pe eva.ro
Stiu ca era o rubrica de genu' asta