| BauBau123456 a întrebat:

Am lucrat 6 luni ca agent de pază, iar după m-au obligat să-mi dau demisia. Acum luni o să mă duc la un interviu ca poștaș.
Ce pot să zic dacă mă întreabă de ce am plecat de la fostul loc de muncă?

1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Buna,

Ca s-a desființat postul, ca beneficiarul nu a mai continuat contractul, ceea ce probabil asa a si fost. Ca nu ai dorit sa lucrezi cu ei la alte obiective, caci nu se potriveau cu programul si salariul dorit de tine. Ca iti doresti un serviciu stabil unde ai posibilitatea sa ti faci un plan de viata, eventual un credit.
Mult succes,