| dinamix a întrebat:

Am o intrebare intrebatoare, sunt in a 12 amate-info si sunt curios daca pot s-a dat mai departe la fac de drept? astept un raspuns mersi mult!

Răspuns Câştigător
| inginer a răspuns:

Sigur ca da. Doar ca la drept se intra de obicei cu medie mare. Iar cei de la filologie au de obicei madii mai mari decat cei de la mate-info, asa ca s-ar putea sa iti sufle locul.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Buna dinamix,
Sigur ca poti da, nu conteaza profilul liceului absolvit. La fel a fost si la mine, am absolvit profilul real si am urmat dreptul. Succes si numai bine!

| ikram a răspuns:

Da. Si vei intelege mult mai bine materiile si vei invata mult mai usor. (mai ales daca in liceu ai fost un elev silitor). Iti spun din experienta.
P. S. Gandeste-te bine inainte de asta, la cei vei face dupa!

| Mihaitsa22 a răspuns:

Da, de ce sa nu poti? Am un prieten care a terminat limbi straine si a dat la medicina, si a intrat si se descurca fara nicio dificultate.Succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine orienteaza-te spre info. Dreptul cam afumat deja...