| Alex1997fun a întrebat:

Am o întrebare: La Academia de Poliţie, testul la istorie conţine doar materia de a 12-a? Pe site-ul oficial, cărţile recomandate sunt doar de a 12-a şi vreau să ştiu dacă e de ajuns

Mulţumesc anticipat

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi ca in Admiterea 2015 sunt date si subiectele si, daca acestea au fost facute in cl. a XII, atunci numai materia din cl. a XII se cere.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, Tematica de admitere conţine doar noţiuni din clasa a 12-a :)

Vezi Tematica de la linkul :
http://www.academiadepolitie.com/......atica.html

http://www.academiadepolitie.ro/......probat.pdf

Toate cele bune.

| Denisa1017 a răspuns:

Sunt 7 carti pentru academie...fiecare aduce in plus cate o informatie despre un subiect... daca nu e in una e in cealalta.da e suficient...important este sa fi atent la acele informatii...pentru fiecare tema consulta-te cu toate cele 7... poate sa fie o informatie care este specificata intr-o singura carte si atunci daca tu o vei sti poate vei avea un plus fata de altii...succes!