| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare: un profesor de biologie poate fi dirigintele unei clase sau, poate director al scolii?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Desigur.Toti profesorii de toate materiile pot fi si diriginti si directori de scoala.Biologia este o materia foarte usoara si frumoasa intr-adevar.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca poate sa fie, dar nu poate fi director de scoala si diriginte in acelasi timp.

| sasha a răspuns:

Da se poate :directoarea mea este profa de bio si in generala aveam diriginta profesoara de biologiewinking dar dc intrebi?

| Gabystelistu95 a răspuns:

Normal.

| Silvia a răspuns:

Orice profesor poate fii profesor si diriginte in acelasi timp, sau director si profesor in acelasi timp.Toate 3 odata nu se poate, nici diriginte si director in acelasi timp nu poate fii, poate doar vice-director.

| Orannginna a răspuns:

Orice profesor poate fi diriginte sau director dar nu si amandoua concomitent.

| snepy a răspuns:

Normal ca da, eu in generala aveam profesoara de biologie diriginte si vice-directorarea scolii

| คиค a răspuns:

Intreb deoarece mie imi place foarte mult biologie, si vreau sa viu profesoara de biologie, si am auzit pe cineva ca nu poate fi diriginte, sau director al scolii, si m- s-a parut cam ciudat.

| faranume a răspuns:

Da. Orice profesor poate fi dirigintele unei clase.si cred ca si directorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dc nu? profu meu de mate e prof la mine diriginte la o cls si director! ce om implinit...:p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, si directoarea mea este profesoara de biologie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, sigur ca poate. diriginta mea este profesoara de biologie.acum 2 ani a fost si directoarea lps-ului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diriga mea ii profa de biologie, si la fel si directoarea liceului unde invat eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum se numeste lichidul pe care il absoarbe radacina din sol? Ce contine el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur! noi avem diriginte de "religie".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nustiu! s-ar putea daca isi gaseste prietena

| DeNyyy a răspuns:

Da... diriginta mea este profesoara de biologie ...si e diriginte la clasa noastra big grin

| kitty_8919 a răspuns:

Poate fi si dirigintele unei clase si director al scoli.

| Aries90 a răspuns:

Da, se poate. Fosta mea diriginta e profa de bio. Iar direcotrul e prof de fizica, deci p`aproape laughing

| pisioi a răspuns:

Apa+saruri minerale sau apa +saruri hranitoare

| Mihaela023 a răspuns:

Normal! :-)
Toti profesorii pot fi si diriginti si directori :-) [poate fi si directoare si diriginta in acelasi timp]