| VALENTINA_4562 a întrebat:

Am sustinut un examen la o universitate de medicina si au fost locuri foarte putine la fara taxa respectiv 25. listele s-au intocmit dupa cererile candidatilor acceptati la -potential taxa.si eu am depus cererea dar nu am fost printre cei 25, dar urmam ca nota.pe data d 3 septembrie am fost la univesitate pentru a-mi lua foaia matricola, nu stiam ca asta inseamna retragerea dosarului. o luam pentru ca sa o am acasa, pentru ca stau foarte departe de orasul in care este univ.la alta facultate nu m-am mai inscris pentru ca imi doream f mult sa intru aici si stau acasa anul acesta special ca sa invat mai bine pentru ex de admitere.Vineri pe 24 am fost sunata de catre secretariat dar nu am raspuns imediat, am sunat dupa un sfert de ora cand am vazut apelul.si mi-au spus ca am fost acceptata la fara taxa pentru ca s-a retras cineva si ca eu urmam, dar pentru ca n-am raspuns mai devreme si ca mi-am luat dosarul de la ei, au anuntat deja pe altcineva si ca le pare rau.intrebarea mea este daca se poate sa fie asa? eu cand m-am dus la secretariat le-am spus ca numai sunt nicaieri ca stau acasa si nu mi-au zis nimic s-au apucat si mi-au dat aproape toate actele in afara de fisa d inscriere. Si daca conta asa mult dosarul de ce m-au mai sunat? si de ce spunea mereu de "ce sa ti fac daca nu ai raspuns mai devreme". as vrea sa ma duc luni si sa vorbesc cu decanul sau daca nu-i dau voie sa fac o cerere, pentru ca in orice institutie poti sa faci o cerere si in termen de 30 d zile ei sunt obligati sa-ti trimita raspuns la domiciliu.VA ROG SPUNETI-MI SI PARERILE VOASTRE. MULTUMESC

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Nu trebuia sa iti scoti dosarul imediat, e normal ca se mai retrag unii si poti sa avansezi la fara taxa, in mod normal nici nu trebuia sa te mai ia in calcul daca nu mai aveai dosarul.
Acum nu stiu ce sa zic, poti sa incerci sa mergi totusi in audienta la decan sa vezi daca poti sa rezolvi ceva, incercarea moarte n/are. Mergi ca pe urma sa nu regreti si sa te gandesti: oare ce s-ar fi intamplat?

| ATHOS a răspuns:

Valentina draga fugi urgent la Universitate si depune urgent o cerere la decanat, apoi inscriete si in audienta. In adresa catre decanat trebuie sa expui toate motivele. In mod normal retragerea presupune ocuparea locului de urmatorul candidat in ordinea mediilor.
Bafta!

| ATHOS a răspuns:

P. S.
Transmite rapid cererea si pe fax sau prin email!

| Tiberius a răspuns:

Mergi in audienta la decan si daca nu se rezolva la rector. Ia pe cineva cu tine care nu e asa cu capu in nori.Multa bafta.

| VALENTINA_4562 explică:

Cu taxa *