| Eugeniusu a întrebat:

Am terminat un liceu tehnic, iar apoi am primit diploma de 12 clase si un atestat pentru profilul care l-am urmat in liceu.
Dau ca exemplu ca vreau sa ma angajez intr-o fabrica care nu este in domeniul acelui profil pe care l-am terminat eu, si pentru care am primit acel atestat. Iar cei de la acea fabrica ma intreaba in C.V. daca am calificare.
Eu trebuie sa le spun ca nu am calificare, corect? Pentru ca ei se refera la calificare in acel domeniu, care este diferit de profilul terminat de mine?! Sau pot spune ca am calificare, dar nu in domeniul lor?!
Dau funda si vot pentru cine ma lamureste!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In CV scrii calificarea pe care ai obtinut-o, chiar daca nu este in domeniul de activitate a angajatorului.

| 2007teen a răspuns:

Depinde cat de diferite sunt cerintele postului. Si depinde de ce anume cauta firma.
(Daca poti spune cele 2 domenii, poate te pot sa zic zic mai concret)