| carlyy1765 a întrebat:

Armata e frumoasa? Cum credeți ca este văzuta o femeie in armata? Ce materii trebuie sa aprofundezi pentru a intra la o academie militara sau la un liceu militar? Și nu in ultimul rand, unde as putea vedea toate gradele și posturile in armata?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, e frumoasa, plina de stele mici si mari, (pe umeri).
Ca femeie poti face cariera, ca sub_ofiter.
Gradele si posturile le poti vedea in toate unitatile militare, chiar si la intrare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca prezenta femeii in armata mai poate fi considerata un asa mare lucru.De exemplu, eu stiu o prietena de-a unei prietene care s-a dus la academia militara, dupa ce a renuntat la drept, si chiar erau destule fete pe acolo.