| MysticWayz a întrebat:

As dori sa imi spuneti toate orasele din Romania unde se afla Academii de Politie! Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| trafikantu a răspuns:

2 Academia de Politie Alexandru Iasi
3 Academia de Politie Stefan cel mare(http://academy.police.md/)
4 Academia de Politie campina
5 Academia de Politie cluj

5 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

Exista o singura academie de politie in Romania, la Bucuresti.

| trafikantu a răspuns:

1 Academia de Politie Alexandru Ioan Cuza Bucuresti

| MariuZ a răspuns:

Pentru Academia de Poliţie "Alexandru Ioan Cuza" Bucureşti –Facultatea de Poliţie sunt 364 de locuri (din care zece pentru romi) pentru specializarea "Ordine şi Siguranţă Publică" şi 40 de locuri pentru specializarea "Drept".

Pentru Şcoala de agenţi de poliţie "Vasile Lascăr" Câmpina sunt scoase la concurs nu mai puţin 1. 404 locuri (20 pentru romi), iar pentru Şcoala de agenţi de poliţie "Septimiu Mureşan" Cluj-Napoca -300 de locuri (cinci pentru romi).

Oferta educaţională 2010, prezentată în comunicatul IGP, cuprinde şi locuri la Academia Tehnică Militară (46), Institutul Medico-Militar (5), Academia Naţională de Informaţii "Mihai Viteazul" a Serviciului Român de Informaţii (10), Academia Forţelor Terestre "Nicolae Bălcescu" Sibiu (19), Şcoala Militară de Maiştri Militari şi Subofiţeri a Forţelor Terestre "Basarab I" Piteşti (18).

"Candidaţii care doresc să participe la examenele de admitere la una dintre instituţiile de învăţământ sus-menţionate, trebuie să îndeplinească condiţiile prevăzute de actele normative în vigoare, printre care să aibă vârsta de până la 27 de ani, împliniţi în anul participării la concursul de admitere pentru formarea profesională iniţială ca poliţist, să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media generală de minimum 8, 00, să aibă înălţimea de minimum 1, 65 m bărbaţii şi 1, 60 m femeile", se mai arată în comunicatul poliţiei.

Sper sa te ajute informatiile. Sunt copiate din ziar.

identitate
| identitate a răspuns:

Exista una singura si e in Bucuresti ("Alexandru Ioan Cuza"). Restul sunt scoli de subofiteri.

| Monique_3125 a răspuns:

Buna! Eu stiam ca in Bucuresti si Cluj.happy