Întrebare recomandată | Jipa95 a întrebat:

As dori sa urmez si eu o scoala de IT pentru perfectionarea si imbunatatirea cunostintelor mele in acest domeniu mai mult pe partea de hardware. Vreau sa imi spuneti si mie ce scoli bune din Bucuresti cunoasteti.

Va multumesc! happy

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Informeaza-te despre cursul F418-intretinerea,depanarea si modernizarea microcalculatoarelor :http://www.cpi.ro/calendargrupat.html#2

| Jipa95 explică (pentru alessia5158):

Super! Multumesc happy

| alessia5158 a răspuns (pentru Jipa95):

Cu placere!

| niculita4tpu a răspuns:

Cati ani ai? Da la Poli, automatica sau electronica

suntserios
| suntserios a răspuns:

La cate raspunsuri ai dat prin aria de tehnologie ar fi trebuit sa fii destul de constient ca aceste cursuri pe care le cauti tu sunt apa de ploaie, cel putin facute in Romania si mai ales cele de hardware. Se comaseaza niste materie in cateva cursuri si ramai fara nimic.

Alegerea cea mai buna e facultatea de automatica si calculatoare

| Jipa95 explică (pentru suntserios):

Pe viitor ma gandesc sa-mi iau un job in domeniu stii, si mi-ar prinde bine o diploma la mana
Multumes de raspuns! happy

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Personal ma gandesc daca tu chiar intelegi ce inseamna partea de hardware.

Vrei sa montezi/depanezi calculatoare pentru ca iti place sa te uiti in harduri si sa tii minte diverse configuratii si litere? Sau vrei sa ajungi sa intelegi cum se misca curentul prin calculator? Sau vrei sa intelegi ce inseamna retelistica? Sau vrei sa intelegi cum se fac placile din interior?

Poate ar fi bine sa te gandesti un pic.

Daca toate astea sunt doar un hobby, gandeste-te la alta facultate. Si fa asta ca fapt divers, in timpul liber. Gen cumpara un second hand, desfa-l pana nu mai ramane nimic si refa-l. Asa o sa incepi sa intelegi, punand mana.

Depanatul lor nu este o chestie prea de viitor.

| Adelin89 a răspuns:

Don't call me a nigga, you'll regret it comrade.

| dia456 a răspuns:

Incearca la fundatia Dan Voiculescu, acolo are si IT

| rosi87 a răspuns:

Parerea mea:documenteaza-te despre universitatea din Bucuresti ..si ai sa vezi(parerea mea, cinstit:nu cred ca ai sa gasesti loc de munca, fiindca mai toata lumea cauta It.

| Jipa95 explică (pentru rosi87):

Ok, multumescwinking