| iirii a întrebat:

As vrea sa fac Scoala Superioara de Aviatie Civila din Bucuresti dar nu stiu daca pot deoarece la liceu sunt pe profil uman (stiinte sociale). Stiu ca trebuie multa fizica si ca e recomandat sa urmezi un profil mate info. Ce as putea sa fac? Nu as vrea sa ma transfer.

1 răspuns:
| RaduRobertRO a răspuns:

Din câte știu ei la ei se fac cursuri diferite, de la piloți și pana la însoțitori de bord. Inteleg ca tu esti deja inscris(a) la altceva. De ce sa nu te inscrii dupa ce termini la ce esti acum? Asta si pentru ca ai si spus, nu vreau sa ma transfer. Deci termina ce ai inceput si pana atunci te decizi la ce vrei sa faci la ei dupa.

Pentru absolventii unui alt profil decat cel real se recomanda o verificare a cunostintelor la disciplinele: matematica si fizica.