| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa primesc opinii depre Bucuresti. Impreuna cu prietenul meu dorim sa mutam in Bucurest. El a terminat facultatea de inginerie si vrea sa fiu programator, eu am terminat facultatea de drept.
Ce orase mai mari recomandati pentru noi?

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

E bine la Bucuresti. Foarte aglomerat dimineata si seara la metrou. La fel si pe strada daca vrei sa pleci cu masina dimineata si seara. Nu ai loc de parcare, lasi masina pe unde apuci (mama lor ca fac blocuri langa blocuri, un loc de parcare nu sunt in stare sa faca). Cand ploua este haos peste tot strada, metrou, cand ninge nu deszapezeste nici naiba stradutele prin spatele blocurilor. E ok. Momentan rezist, desi sunt crescut in zona subcarpatica si imi e dor de dealuri, munti etc. Ma gandesc sa ma mult la Cluj sau Brasov.In Bucuresti in schimb ai unde sa iti cheltui banii, ai unde sa pierzi vremea. Lume multa posomorata. Intretinerea ieftina zic eu. Locuri de munca se gasesc destule, dar trebuie sa fii bun sa te angajezi, ca domnisoarele de la HR au niste cunostinte de ar rade si un elev de clasa a 8a de ele.

| neutrino a răspuns:

Pentru viitorul vostru numai capitala este de voi. Tinand seama de pregatirea pe care o aveti, mai puteti incerca Cluj, Timisoara, Sibiu si chiar Brasov.