| Ionel221 a întrebat:

As vrea sa urmez o facultate!
Va rog. cineva care este la facultate, imi poate recomanda una sau sa-mi spuna cateva detalii despre ce facultati sunt usoare?
Stiu ca trebuie sa aleg ce-mi place, dar am pus intrebaea asta cu scopul sa aflu mai multe informatii despre viata la facultate si despre sortimentele de fac care le poti urma.
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Ce profil de liceu ai terminat? Poti urma economie care e usoara daca ai terminat real, managment daca ai terminat uman.

| Ionel221 explică (pentru Ruxandra15):

Profilul turism. Sincer la contabilitate nu ma descurb deloc.

| Ohaithar a răspuns:

Depinde ție ce îți este mai ușor. Pentru unele persoane, unele materii sunt mai ușoare decât altele. Eu nu aș fi putut da la Litere, fiindcă nu mi-a plăcut româna, deși se spune că facultatea pe care am terminat-o e mai dificilă decât litere(Cibernetică).

| cristi1212 a răspuns:

Daca faci o facultate doar pentru a e usoara mai bine nu o mai faci. Stiu ca nu asta voiai sa auzi, dar nu cred ca iti face rau un raspuns sincer.

| Marcelynn a răspuns:

Depinde foarte mult de profilul pe care l-ai urmat. Facultate pe care as vrea s-o urmez eu este Academia de politie. Daca te pricepi la sport, istorie, romana si engleza o sa ai sanse. Stiinte politice este alta facultate care nu mi se pare grea daca ai terminat stiinte sociale...sau urmeaza dreptul.