| anonim_4396 a întrebat:

Asistent farmacie sau asistent medical generalist? care dintre profesii este mai indicat sa urmez?

9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ca asistent medical vei lucra cu oamenii, ii vei ingriji, iti vei petrece mult timp in spital, iar ca asistent farmacist vei sta numai in farmacie si vei vinde medicamente, vei da informatii referitoare la medicamente pacientilor.Depinde de tine ce iti place sa faci si ce ai vrea sa urmezi, nimeni nu poate decide in locul tau.Ambele sunt meserii frumoase si cinstite, dar diferite.
Eu personal as alege asistenta generalista pentru ca imi place sa ingrijesc oamenii.

| foxi a răspuns:

Asistent farmacie, mai curat, mai interesant, mai sigur!

| luna a răspuns:

Eu as alege asistent farmacist. Tu alegi ce iti place mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asistent medica generalist

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ambele meserii sunt frumoase si de viitor sunt de perpectiva in primul rand iar daca iti place cu atat mai bine! eu sunt de parere ca asistentul generalist pentru ca imi place sa fac bine pe cei bolnavi cei in stare critica fara nici o speranta dar acum fiecare ce ii place! kiss!

| madia a răspuns:

Eu as alege asistent medical generalist.

| nekane a răspuns:

Ca sa poti practica meseria de asistent medical trebuie sa ai ceva sange rece.Nu este usor sa lucrezi cu bolnavi, sa recoltezi probe pentru analize si alte chestii de genul.In schimb, ca asistent farmacie lucrezi intr-un mediu curat, linistit, fara prea multa bataie de cap.

| lor3danna a răspuns:

Eu m-am inscris la asistent farmacie la buzau... tu unde vrei sau mai bine zis unde vrei sa urmezi cursurile?

| Paula_6749 a răspuns:

Eu as zice asistent medicl generalist, la farmacie e mai greut din cate mi s-a zis. app stie cineva de unde as putea lua niste cursuri sa vad cum e materia, as vrea sa ma inscriu.adresa mea este johny_pusha@yahoo.com. kiss