| Ariana0000 a întrebat:

Aș vrea să știu pentru început dacă știe cineva în București o facultate de drept (de stat) care să dea examen doar la limba romana.În al doilea rând aș vrea să știu daca la facultatea Transilvania din Brașov, filiera drept se dă examen la admitere sau se intră pe bază de dosar.

1 răspuns:
| raluk27 a răspuns:

In București e o singura facultate de drept, de stat, si anume la Universitate, unde examenul de admitere se da la gramatica si la economie. Daca vrei sa faci ceva ca lumea, iti recomand faculatile de stat din marile centre universitare : Iasi, Cluj si București. Restul sunt apa de ploaie.