| Adrianna96 a întrebat:

Am nevoie de o explicatie: care e diferenta dintre Facultatea de Management si Facultatea de Administrație și Management Public? (ambele din cadrul ASE)
Ce iesi de la una, ce iesi de la alta? Care e mai buna? La admitere se da economie si matematica, nu?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ca proaspat absolvent ASE, in mod sigur, vei avea "profesia " de somer. Pentru a ocupa pozitia de manager intr-o companie (de stat sau privata)este nevoie de multi ani de experienta in pozitii inferioare celei de manager.Din pacate, este o realitate pe care o poti verifica usor pe site-urile de joburi.

| BigG a răspuns:

Manager respectiv Fuctionar Public.