| Spdeniz450 a întrebat:

Bună! Am o nelămurire și aș aprecia mult dacă m-ați ajuta. Îmi doresc să dau la o facultate pe specializare de Psihologie și Științele Educației (pedagogie). Însă nu știu prea multe despre această facultate și nu am pe cine să întreb. Aș vrea să știu mai multe despre materie, despre cunoștințele pe care ar trebui să le am deja, despre orice, cât mai mult. Țin să menționez că încă nu am dat bacalaureatul. Mulțumesc și apreciez orice informație ce îmi poate fi de folos.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa gasesti programa si chiar un preview al cursurilor pe siteul facultatii la care doresti sa aplici.Ideea e ca probabil ar fi trebuit sa stii deja anumite lucruri, altfel nu e ok sa alegi chiar asa la ghici unde vrei sa dai fara sa stii cu ce se mananca.

Uite aici un exemplu pentru Iasi:
https://www.uaic.ro/......educatiei/

Succes.