Întrebare recomandată | Justmeandmysmile a întrebat:

Buna ^ ^.Am si eu doua intrebari, in special daca se poate pentru cei care au fost la facultatea de medicina/lucreaza in domeniul medicinei si pentru cei care lucreaza in armata sau urmeaza o academie militara ceva. 1.Care sunt avantajele si dezavantajele pentru o persoana care este studenta la medicina sau vrea sa devina ceva in domeniul medicina? 2.La fel pentru armata.(tinand cont ca sunt fata) (si trebuie sa stiu multa istorie/fizica?)

Răspuns Câştigător
| Alii0999 a răspuns:

Daca lucrezi in domeniul medicinei avantajele sunt : ai un salariu destul de bun, salvezi vieti Dezavantaje: Daca in cazul in care se intampla ceva cu un pacient tu esti tras la raspundere. Daca lucrezi in armata pai poti fii trimisa in Afganistan stand acolo in jur de 6 luni poate chiar mai mult, risti sa te pui in pericol. happy C'am asta e tot ce stiu sper sa-ti fie de folos. Bye!