| CristAnn a întrebat:

Am si eu niste nelamuriri. Care dintre specializari e mai cautata....finate-banci sau economia turismului, comertului si serviciilor? Finante banci cam stiu cu ce se ocupa, ce faci in timpul facultatii dar despre cealalta nu stiu mai nimic: ce poti iesi dupa ce termini facultatea, unde poti sa te angajezi?

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Nu mai faci nimic cu finante banci, sunt sute de mii de concedieri. Cauta drept (te faci avocat, notar, executor judecatoresc, banii curg garla) Cauta medicina. Sau cauta cibernetica si tot ce are legatra cu robotica sau calculatoare. In inginer IT sau un specialist pleaca de la 5000 in sus. Sa fie de stat. Obligatoriu. Altfel nu sunt recunoscute. La turism, daca nu e de stat, nu obtii acreditarea