| Nedelcu_Alex_2002 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare tocmai mi-a venit decizia de pensionare as dori sa trec pensia pe card adica sa o ridic de la bancomat decizia a venit in ziua de 7 iar la mine in sat pensile se primesc dupa data de 15 as putea sa primesc pensia de prima data pe card si ce trebuie sa fac sa primesc pensia pe card? Dau funda

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa-ti faci card de debit la o banca si apoi sa soliciti Casei de Pensii Publice din judetul tau sa-ti puna pensia pe card.

| LadyDee89 a răspuns:

Mergi la banca la care vrei sa iti faci card si acolo iti vor spune ce acte sa le duci