| AlleSss a întrebat:

Am terminat clasa a XII-a acum la un liceu pedagogic (media de la bac va fi in jur de 8-9) și nu știu ce facultate să urmez mai departe. Adică am o vagă idee și anume Facultatea de Psihologie sau Asistență Socială. Nu am găsit foarte multe detalii despre acestea, la modul că nu știu la care specializări se intră doar pe bază de dosar, la care se dă admitere etc. Îmi poate spune cineva mai detaliat?
Și la ce facultăți se intră doar pe bază de dosar?
Țin să precizez că în București.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asa stiu ca singura facultate care e la stat este FPSE din cadrul Universitatii Bucuresti, la care se da admitere din psihologie si e cea mai recunoscuta. Restul sunt cu taxa.