| anonim_4396 a întrebat:

Buna Anul acesta am terminat clasa a 8-a si in gimnaziu invatam germana anul viitor am sa invat franceza Stiti ceva cursuri de franceza online?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Jenni33 a răspuns:

Nu iti trebuie cursuri! Daca ai facut germana in generala acum in liceu ar trebui sa faci tot germana, dar profesorul/profesoara de franceza de la liceu este nevoit sa o ia de la 0 cu tine si sa te evolueze cam la nivelul celorlalti.

| bleahh a răspuns:

Nu e nevoie sa iei cursuri. Si eu am fost la fel dar profesoara a facut materia astfel incat sa intelegem toti(la fel ca si ceilalti profesori de fraceza). Probabil si la voi va face asa profesoara voasta deoarece majoritatea copiilor fac germana in generala.Nu-ti fa griji!