| SeeNobody a întrebat:

Anul acesta trebuie sa-mi aleg un profil pentru liceu si sunt inca nehotarata. Din ce materii dai teza la filologie? Dar bacul? Sau la filo-bilingv din ce se da? Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Eu sunt la filo.Dai teze la 4 obiecte:romana, engleza, latina toti cei 4 ani si la alegere istorie/geografie in fiecare an. Faci latina toti cei 4 ani de liceu, in schimb mate, fizica, chimie si bio doar in primii 2, dar in clasele a 11-a si a 12-a este un obiect cu o ora pe saptamana numit "Stiinte", care in opinia mea este o mare porcarie, profii zic ca ar trebui sa fie o combinatie intre chimie, bio, fizica.In principiu si la filo-bilingv sunt cam aceleasi teze, nu stiu daca se da latina, s-ar putea sa fie engleza si o alta limba gen franceza/germana.Bafta! :*