| AllForOne a întrebat:

Anul asta termin liceul si vreau sa dau la Academie. Am auzit câteva păreri nu foarte bune despre facultatea asta...cei care au terminat acolo mi au spus ca au fost foarte dezamăgiti dupa ce au intrat si ca au simțit ca întreaga lor munca a fost oarecum zadarnica. Eu m am orientat spre academie pentru ca am un loc de munca garantat. Ce alte facultati mi ati recomanda?

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Academia este cea mai buna facultate pentru tine. Ea este singura care-ti poate garanta un loc foarte bun de munca. Exista insa o mare problema: La noi in tara, academii sunt multe si fiecare poate avea zeci de facultati. Vrei sa mergi la toate?

| AllForOne explică (pentru neutrino):

Ma refeream la Academia de Poliție. Cu siguranță ti ai dat seama de asta. Chiar nu era nevoie sa mi ironizezi întrebarea!

| AllForOne explică (pentru neutrino):

Poate

| K0sti a răspuns:

Ti-au furat cratima de la tastatura?

| AllForOne explică (pentru K0sti):

Nu mi au furat cratima de la tastatura, dar scriind rapid, imi este mai usor sa o evit. Nu vad care e problema din moment ce nu fac greșeli gramaticale (gen 'tiam'). Si nu inteleg relavanta răspunsului tau care nu are nicio legătura cu întrebarea mea, draga 'K0sti'!

| K0sti a răspuns (pentru AllForOne):

Pentru ca ti-a raspuns "neutrino" inaintea mea si nu avea rost sa repet acelasi lucru. Eu doar am venit in completare cu o observatie! Nu ma pasioneaza cat de repede sau incet scrii tu, ma pasioneaza sa nu-mi zgarie privirea! In plus, e o intrebare formulata total aiurea, ca si cum nu ai termina liceul ala, esti inca la generala!

| AllForOne explică (pentru K0sti):

De obicei nu cataloghez o persoana pe care nu o cunosc personal, dar răspunsurile tale au fost de ajuns. Nu te cunosc personal si nici nu as dori sa cunosc o persoana ca tine. Si mie mi a 'zgâriat privirea' (de fapt locutiunea verbala corecta este 'zgâriat retina') nickname ul tau de cocalar cu 'K' si '0'. Dar cifra aceea se potriveste perfect cu personalitatea ta de om de nimic. Nu stiu ce satisfacție ai tu sa dai raspunsuri răutăcioase tuturor. Probabil nu ai viata socială si singura ta preocupatie e sa critici întrebările pe care tu le consideri stupide. Tine o tot asa! Sărbători fericite si continua sa fii la fel de dragut si amabil! Cu siguranță ai o gramada de prieteni cu atitudinea asta

| K0sti a răspuns (pentru AllForOne):

Adevarul supara, stiu! Sorry!

| AllForOne explică (pentru K0sti):

In niciun caz nu ma supara pe mine adevarul ca esti tu un frustrat.

| K0sti a răspuns (pentru AllForOne):

Chiar vrei sa confirmi ce am spus mai sus? Incearca sa termini liceul, totusi!

| AllForOne explică (pentru K0sti):

Nu ti face tu probleme in privința asta! Mai bine ai încerca sa faci ceva in privința ta happy